Potrzebujesz pomocy w związku z projektem ? Nasi wykwalifikowani doradcy chętnie Ci pomogą.
SUFITY AKUSTYCZNE | Polska

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

 

CZY WIESZ, ŻE...

 

Środowisko, które tworzą obszary zabudowane ma podstawowe znaczenie dla walki ze zmianami klimatycznymi. Źródłem 40% emisji dwutlenku węgla jest energia wykorzystywana w użytkowanych przez nas budynkach.


 

ODBICIE ŚWIATŁA

Sufity podwieszane stanowią kluczowy element działań prowadzących do zmniejszenia zużycia energii. Dobrze zaprojektowany sufit podwieszany, cechujący się wysokim współczynnikiem odbicia światła pozwala doświetlić wnętrze światłem naturalnym, umożliwiając zastosowanie mniejszej liczby źródeł oświetlenia pośredniego, zmniejszenie mocy oświetlenia elektrycznego, obniżenie kosztów konserwacji i napraw oraz zmniejszenie obciążenia systemu chłodzenia budynku.

Światło dzienne i oświetlenie elektryczne to dwa główne źródła światła występujące w środowisku pracy. Odbicia światła przez sufit, podłogę i ściany stanowią drugi co do ważności czynnik w ogólnym oświetleniu pomieszczenia bezpośrednio wpływając na dobre samopoczucie użytkowników wnętrza i ich efektywność pracy.

Korzyści stosowania sufitów o wysokim współczynniku odbicia światła
 • Współczynnik odbicia światła > = 90% = 20% oszczędności przy korzystaniu z oświetlenia pośredniego
  • Zmniejszenie całkowitych kosztów energii elektrycznej w budynku sięgające nawet 11%
  • 7% zmniejszenie kosztów energii elektrycznej służącej do zasilania systemów chłodzenia
 • Wykorzystanie sufitów o wysokim współczynniku odbicia światła, zwiększających komfort dla oczu, pozwala uzyskać wyższą ocenę w systemach certyfikacji LEED®, BREEAM, HQE, DGNB oraz Ska.

Pobierz Tabele Właściwości, opracowane przez firmę Armstrong za pomocą narzędzia do oceny proekologicznych cech materiałów budowlanych, określające ich klasy emisji.

 

 

MASA TERMICZNA

Masa termiczna konstrukcji budynku pochłania przyrost temperatury następujący w ciągu dnia. W czasie nocy, ciepło zakumulowane w masie termicznej budynku jest uwalniane z powrotem do wnętrza pomieszczeń. Aby nastąpiła wymiana termalna musi następować kontakt pomiędzy powietrzem znajdującym się w pomieszczeniu a masą termiczną budynku.

W takich budynkach idealnym rozwiązaniem są sufity wyspowe. Dlaczego? Ponieważ umożliwiają nadanie wnętrzu akcentów dekoracyjnych, a jednocześnie pozwalają zapewnić komfort, zarówno akustyczny jak i komfort dla oczu, użytkownikom tego wnętrza.

Płyty Canopy firmy Armstrong:

 • Możliwość wyboru materiału: dostępne są płyty z wełny mineralnej, drewna bądź metalu.
 • Dostępne w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów
 • Łatwość montażu i demontażu, co umożliwia ich łatwe przeniesienie i ponowne zamontowanie w innym miejscu.

Płyty Axiom Canopy firmy Armstrong:

 • Produkowane w predefiniowanych wymiarach i pakowane fabrycznie wraz ze wszystkimi niezbędnymi do ich montażu profilami i akcesoriami
 • Łatwy montaż podczas pracy na budowie oraz minimalizacja budowlanych odpadów materiałowych.

Szukaj