Potrzebujesz pomocy w związku z projektem ? Nasi wykwalifikowani doradcy chętnie Ci pomogą.
SUFITY AKUSTYCZNE | Polska

Obiekt referencyjny - Programy Recyklingu

 

RECYKLING ODPADÓW PO DOCIĘCIU


Aby je powiększyć

Obiekt referencyjny

Obiekt: University Hospital, Birmingham
Architekt: Building Design Partnership Ltd
Główny Wykonawca: Balfour Beatty
Wykonawca uczestniczący w programie Omega: Titan Ceilings Ltd
Obiekt referencyjny
Opis
Szpital Uniwersytecki w Birmingham to projekt o wartości 582 milionów funtów i powierzchni 120,000m², obejmujący zakład leczenia ostrych przypadków a także oddział psychiatryczny dla osób dorosłych prowadzone przez University Hospital Birmingham NHS Foundation Trust. Wszystkie strony zaangażowane w projekt: Balfour Beatty, BDP, Armstrong World Industries oraz Titan Ceilings wypracowały i uzgodniły wspólne stanowisko odnoszące się do równowagi ekologicznej oraz środowiska naturalnego.

Konieczne było zastosowanie rozwiązania dzięki któremu odpady pozostałe po docięciu w trakcie montażu sufitów podwieszanych mogłyby być odbierane a następnie przetworzone w nowe płyty sufitowe. Kolejnym celem było późniejsze wykorzystanie tych nowo wyprodukowanych płyt na obiekcie i stworzenie przez to prawdziwych „eko-wnętrz" wewnątrz budynku. Dla spełnienia wymogów środowiska szpitalnego, konieczne było także zastosowanie rozwiązań o określonych parametrach akustycznych oraz własnościach antybakteryjnych.

Rozwiązanie
Firma Armstrong zorganizowała ‘System recyklingu odpadów po docięciu’, umożliwiający zebranie i odbiór z obiektu całości odpadów montażowych w miarę ich powstawania. Firmy Balfour Beatty i Titan Ceilings udzieliły projektowi pełnego wsparcia, co zagwarantowało jego pozytywne oddziaływanie na środowisko naturalne. Szpital im. Królowej Elżbiety, dzięki zastosowaniu płyt Bioguard Plain oraz Bioguard Acoustic firmy Armstrong, uzyskał rozwiązanie charakteryzujące się połączeniem parametrów akustycznych, właściwości antybakteryjnych oraz charakterystyki pomieszczenia czystego na poziomie ISO 5.

Szukaj