Potrzebujesz pomocy w związku z projektem ? Nasi wykwalifikowani doradcy chętnie Ci pomogą.
SUFITY AKUSTYCZNE | Polska

Obiekt referencyjny - Programy Recyklingu

 

Koniec przydatności użytkowej produktu (ang. End of Life - EOL)

Obiekt referencyjny - Programy Recyklingu

Obiekt: Wystawa lotnicza w Farnborough, 2008, 2010 i 2012
Wykonawca sufitów podwieszanych: RSD Systems Ltd
Wykonawca specjalistyczny: SDD Exhibitions Ltd
Eko-projekty (Green Projects - brytyjski program recyklingu)

Do tej pory, firma Armstrong przeprowadziła trzy zakończone sukcesem projekty recyklingu materiałów użytych jako wyposażenie wnętrz podczas wystawy lotniczej (ang. Air Show) w Farnborough. W zakładach produkcyjnych firmy Armstrong w Gateshead (hrabstwo Tyne and Wear, Wielka Brytania), powtórnemu przetworzeniu poddano 24.600 m2 płyt sufitowych Dune Supreme stanowiących wyposażenie wnętrz podczas wystawy. Płyty mineralne zostały zamówione przez specjalistyczną firmę wykonawczą SDD Exhibitions i były wykorzystane w tymczasowych namiotach przeznaczonych dla gości wystawy.

Firma Armstrong wykorzystuje powtórnie przetworzone surowce oraz odpady produkcyjne do produkcji płyt mineralnych już od ponad dekady, obecnie zaś rozszerzyła swój pięcioletni program powtórnego przetwarzania produktów, które osiągnęły koniec przydatności użytkowej, obejmując nim większość rodzajów płyt mineralnych wyprodukowanych przez Armstrong po styczniu 2000 roku. Po poddaniu przemiałowi, płyty te mogą zostać powtórnie przetworzone, zaś pozyskany w ten sposób materiał służy do produkcji nowych płyt sufitowych.

Jak wyjaśnia David Humphreys, Dyrektor ds. Projektów w firmie SDD Exhibitions: „Namioty podczas wystawy lotniczej w Farnborough stają się tymczasową siedzibą dla wielu spośród najbardziej znaczących przedsiębiorstw w branży lotniczej, tak więc ich wnętrza muszą cechować się najwyższą jakością, i to samo oczywiście dotyczy stanowiących ich wyposażenie sufitów". Dodaje on także: „Płyty sufitowe Dune Supreme firmy Armstrong tworzą sufit o wysokiej estetyce, jednocześnie zapewniając znakomitą akustykę wnętrza, co stanowi duże wyzwanie w dość głośnym środowisku wystawy. Płyty Dune Supreme spełniają także wymogi odporności na podwyższony poziom wilgotności, która panuje na terenie wystawy. Dodatkowym gwarantem oczekiwanej funkcjonalności produktów firmy Armstrong była udzielana przez nią dożywotnia gwarancja ochrony przez wilgocią Humiguard. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z faktu, że firma Armstrong była w stanie dostarczyć produkty zarówno spełniające oczekiwania dotyczące ich funkcjonalności jak i przyjazne dla środowiska."

Szukaj