Potrzebujesz pomocy w związku z projektem ? Nasi wykwalifikowani doradcy chętnie Ci pomogą.
SUFITY AKUSTYCZNE | Polska

 

Rozumienie mowy
Poufność rozmów
 Koncentracja
Sufit akustyczny dla każdego rodzaju wnętrza
Nasze podejście do projektowania i akustyki
Zalecane produkty
Studium przypadku
Narzędzia
Dune Tegular
EDUKACJA: biblioteki


Opis
Koncentracja ma podstawowe znaczenie i wymaga cichego otoczenia o dobrym poziomie poufności rozmów. Dla uzyskania krótkiego czasu pogłosu oraz niskiego poziomu hałasu tła konieczne jest zastosowanie materiałów dobrze pochłaniających dźwięk.

Ograniczenia
Atmosfera ciszy w bibliotece może zostać zakłócona przez nadmierne odbicia dźwięków, prowadzące do rozchodzenia się po całym pomieszczeniu wszystkich dźwięków w nim powstających, lub też przez hałas zewnętrzny przebijający się do wnętrza z sąsiednich pomieszczeń, lub z zewnątrz budynku.

Rozwiązania oferowane przez firmę Armstrong
Zaleca się, aby maksymalny czas pogłosu w bibliotekach szkolnych wynosił 1,0 sek., dlatego też konieczne jest zastosowanie płyt sufitu podwieszanego o odpowiednim poziomie pochłaniania dźwięku. Wyższy poziom pochłaniania pomoże w ograniczeniu rozchodzenia się dźwięku powstającego we wnętrzu, jednakże w celu odcięcia dostępu do pomieszczenia hałasu dochodzącego z sąsiednich pomieszczeń, lub z zewnątrz budynku konieczne może się okazać zastosowanie produktów i materiałów cechujących się wysoką dźwiękoizolacyjnością. Drugą ewentualnością w takim przypadku jest zastosowanie systemów akustyki aktywnej w celu wygenerowania dźwięku maskującego, którego zadaniem będzie eliminacja uciążliwości hałasu dochodzącego z zewnątrz.

 
Zalecane produkty

EDUKACJA
sale lekcyjne
biblioteki
Indywidualne pomieszczenia biurowe

BIURA
wnętrza na planie otwartym

indywidualne pomieszczenia biurowe

Sale konferencyjne

Szukaj